Időpont: 2021. február 18., csütörtök, 17:00-18:30
Platform: Zoom Meeting (a linket a regisztrált résztvevőknek küldjük az esemény előtt)
Hogyan (nem) működik az online és a hibrid munka világában a csapatra és a személyes jelenlétre építő agilis módszertan?
Az online meetupon arra keressük a választ, hogy az agilis módszertant hogyan lehet sikeresen átültetni az online és a hibrid munkakörnyezetbe. Elsőre azt gondolhatnánk: lehetetlen. Hiszen az agilitás éppen a személyes jelenlétre, a csapatkohézióra épül, a face-to-face beszélgetést preferálja az e-mailezés helyett. És még sorolhatnánk. Meghívott előadóink megmutatják, hogy egy kkv-nál és egy nagyvállalatnál hogyan vették az akadályokat, mi az, ami nem működött, és milyen best practice-okat tudtak kialakítani.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Előadóink:
- Földházi Csaba – Partnerkapcsolati igazgató, agilis tréner, ShiwaForce.com Zrt.
Agilisan és online? Kkv-s tapasztalatok egy agilis szakértő szemével
Sokan tapasztalhatták azt, hogy az egyéni teljesítmény nőtt, míg a csapatkohézió csökkent az online és a hibrid munkavégzés során. Így felmerül a kérdés: működhet az agilitás a nélkül, hogy egy térben dolgoznánk? A csapat szoros együtt lélegzésére épülő módszertan hogyan alkalmazható a home office-ban egymástól elválasztott munkatársak esetén? Földházi Csaba a KÜRT Akadémia Scrum Master és Product Owner képzéseinek vezetője, mellette a ShiwaForce partnerkapcsolati igazgatója, így a mindennapi kkv-s tapasztalatokat szakmai keretbe foglalja előadásában.
-
Somos Gábor – Transzformációs és Agilis Coach Hub Vezető, Magyar Telekom Nyrt.
Madaras Barna – Agilis Coach, Magyar Telekom Nyrt.
Hogyan jelent versenyelőnyt a "Being Agile"?
Míg tavaly márciusig tanultuk azt, hogy mit jelent agilisan működni, azóta meg is tapasztaltuk, hogy mit jelent, ha egy vállalatot az agilis szemléletmód formál. A célunk a transzformációval az volt, hogy versenyképesebbek és rugalmasabbak legyünk, valamint hatékonyabb kollaborációval működjünk. A járvány által kialakult speciális helyzet pedig jól felszínre hozta, hogy az alapok sikeres lerakása után, milyen finomhangolásokra volt szükség. Somos Gábor és Madaras Barna a Magyar Telekom életéből olyan példákat hoz, amelyek nem az agilis működés klasszikus alkalmazási területéről, a szoftverfejlesztésből származnak, hanem a MT-nál agilisan működő egyéb területekről, igazolva azt, hogy bármilyen cég versenyképessebbé tud válni, ha Agilis alapelvek szerint „él”, hiszen gyorsabban tud reagálni a változó igényekre.
A meetup házigazdája: Földházi Csaba
Készülj már most konkrét kérdésekkel, dilemmákkal és megoldandó helyzetekkel, mert a két 15-20 perces előadást követően, a meetup második felében a kérdéseitek kerülnek középpontba! Agilis szakértőink pedig készséggel válaszolnak.
A meetupot online, Zoom Meetingen szervezzük, ahol résztvevőként lehetőséged lesz kérdéseket feltenni az előadóknak. A 20-20 perces prezentációkat közös beszélgetés követi.